Systémy pro inteligentní přehrávání hudby v pozadí a veřejný rozhlas

Axis rozšiřuje nabídku o inteligentní síťová audiořešení a novou síťovou konzoli s mikrofonem, která v kombinaci se síťovými reproduktory vytvoří úplný systém veřejného rozhlasu. Nový síťový prvek propojující audio (tzv. audio bridge) umožňuje integraci analogových a síťových audiosystémů, a zákazníci tak mohou těžit z předností síťových systémů a využít přitom stávající analogový hardware. 

Nejnovější přírůstky představené společností Axis Communications rozšiřují možnosti využití zvuku k zlepšení chodu firem, jejich bezpečnosti a zabezpečení. Síťový prvek pro propojení audia a síťová konzole s mikrofonem jsou malé a snadno použitelné a přinášejí přidanou hodnotu v řadě různých případů použití, jako jsou hudba na pozadí a hlášení v maloobchodních řetězcích nebo oznámení v systémech veřejného rozhlasu ve vzdělávacím sektoru. Lze je kombinovat se síťovými reproduktory Axis v jednom systému bez nutnosti centrálního elektronického vybavení. Síťové audiosystémy společnosti Axis jsou založeny na otevřených standardech, což znamená, že se mohou snadno integrovat do jiných systémů.

Mnoho starších systémů používá analogové reproduktory, které nejsou kompatibilní s digitálními reproduktorovými systémy nebo digitálními audiozdroji. Díky síťovému prvku k propojení audia AXIS C8033 (Network Audio Bridge) je možné přehrávat hudbu z analogového zdroje signálu také pomocí síťových reproduktorů Axis nebo připojit digitální zdroj zvuku, jako je přehrávač AXIS Audio Player, a hudbu přehrávat pomocí analogového reproduktorového systému.

Společnost Axis také oznamuje uvedení produktu 2N SIP Mic, konzole s mikrofonem kompatibilní pro síťové použití firmy 2N, jež je součástí skupiny Axis, která se uplatní v systémech veřejného rozhlasu. Tato inteligentní konzole s mikrofonem nabízí 12 konfigurovatelných tlačítek a umožňuje flexibilní oslovení v různých zónách, živé vstupy a přehrávání předem nahraných zpráv.

„Díky nové konzoli s mikrofonem 2N SIP Mic se síťové reproduktory Axis promění v kompletní systémy veřejného rozhlasu, které jsou ideální pro vzdělávací sektor. A díky připojení síťového audio bridge umožňujícího připojit existující analogová zařízení k síťovým audiosystémům Axis mají zákazníci velmi jednoduchou a nákladově výhodnou možnost využít všechny výhody, které digitální systémy nabízejí. Síťový přenos zvuku také znamená, že systém lze snadno škálovat a je dostatečně flexibilní, aby se přizpůsobil variabilním potřebám zákazníků. Zařízení lze přidávat nebo odstraňovat snadno a okamžitě – na rozdíl od analogových systémů, kde je vždy nutné změnit jak hardware a software, tak instalaci kabelů“, říká Håkan Hansson, globální ředitel divize audioproduktů společnosti Axis Communications.

„Využití inteligence síťového videosystému s doprovodným zvukem může být často jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zvládat mnohé problémy, jimž firmy čelí. Například maloobchodní prodejci mohou lépe řídit fronty tím, že budou zákazníky informovat, že pokladny v jiném patře jsou méně vytížené. Ve školách mohou administrátoři oslovit žáka, který se nachází mimo učebnu. Tyto dva příklady jsou pouhým zlomkem potenciálních přínosů, které digitální audiosystémy mohou nabídnout,“ pokračuje pan Hansson. „Vzhledem k tomu, že naše společnost prosazovala přechod na trhu od analogových k digitálním systémům videodohledu, hrají tyto nové produkty důležitou roli v tom, aby se stejným směrem vyvíjela i oblast audiosystémů.“

Síťový prvek k propojení audia AXIS C8033 Network Audio Bridge a síťová konzole s mikrofonem 2N SIP Mic budou k dostání prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v září 2017 za doporučené maloobchodní ceny 5 200 Kč a 23 500 Kč.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Strategické partnerství mezi Asseco Central Europe a CEIT

Asseco Central Europe investovala do technologické společnosti CEIT, se kterou vytvořila strategické partnerství. Středoevropský technologický institut CEIT nabízí nejmodernější a vysoce kvalitní řešení pro průmysl a služby. Skupina rychle rostoucích firem, které CEIT reprezentuje dokazála úspěšně uplatnit své inovativní produkty zejména v automobilovém průmyslu.

Téměř 250 vysoce kvalifikovaných odborníků společnosti CEIT se zabývá technickými a procesními inovacemi, průmyslovou automatizací, materiálovým a konstrukčním inženýrstvím, a také vzděláváním. Výzkum a vývoj, který je dominantní činností této společnosti, je flexibilně spojen s praxí. Jeho roční obrat činí přibližně 22 mil. eur.

 „Společnost CEIT je moderní firmou, která svou inovativností, ale především svými řešeními a produkty v oblasti robotiky a umělé inteligence obohatí skupinu Asseco o nové trendy a kompetence, které bychom rádi společně posunuli do mezinárodního prostoru. Věřím, že tento velký potenciál, který vytvoříme spojením našich společností, nás v oblasti výzkumu a vývoje výrazně posune dál,“ řekl při příležitosti podpisu smlouvy Jozef Klein, CEO Asseco CE.

Skupina CEIT se zaměřuje na propojení fyzických průmyslových systémů a inteligentních kybernetických procesů v rámci koncepce Průmysl 4.0, označované jako čtvrtá průmyslová revoluce. Cílem je, aby zákazníci společnosti  prostřednictvím svých řešení dosahovali produktivity a konkurenceschopnosti. „Uzavřením strategického partnerství se společností Asseco Central Europe si CEIT otevřel dveře k rozšíření inovačního potenciálu na mezinárodní úrovni s cílem urychlit růst zahraničních trhů. Spojením kompetencí Asseco Central Europe a CEIT vzniká prostor na synergii nových řešení a špičkových inovací pro průmysl v duchu Průmyslu 4.0,“ vyjádřil se u příležitosti podpisu smlouvy Branislav Mičieta, předseda dozorčí rady CEIT.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Online přehled o pohybu automobilu i zabezpečení domu na jednom místě

Společnost Jablotron nabízí aplikaci MyJABLOTRON, která ve spojení s logistickou jednotkou nebo pokročilým GSM/GPS autoalarmem Athos poskytuje majiteli komplexní online přehled o stavu a pohybu jeho automobilu, jednotlivých jízdách či spotřebě. Její další funkcí je i ovládání domácího alarmu. To vše kdykoliv a odkudkoliv.

Využití pro živnostníky či vozové parky

Aplikace MyJABLOTRON může posloužit jako plnohodnotná kniha jízd u služebních vozů. Také informuje majitele v případě, že vůz opustil nastavenou oblast, ve které by se měl pohybovat. Tato funkce je vhodná například u sdílených vozů autopůjčoven nebo u firemních vozů. Aplikaci umožňuje spravovat i více vozů zároveň. Údaje jsou zaznamenávány odděleně a lze tedy pohodlně vyhledávat i v historii.

MyJABLOTRON s logistickou jednotkou či autoalarmem umožňuje:

  • online monitoring vozidel v mapovém podkladu
  • tvorbu knihy jízd pro měsíční vyúčtování
  • kontrolu najetých kilometrů, spotřeby, stavu tachometru či zásilek
  • funkci Geofence – informace o opuštění/návratu do zadané zóny
  • evidenci řidičů a vozidel

Střežení bezpečnostním centrem s dohledáním vozidla zásahovou jednotkou

Kromě monitoringu vozidla pomocí MyJABLOTRON nabízí autoalarm Athos i jeho plnohodnotné zabezpečení. Athos kombinuje imobilizér, zabezpečení vozidla detektory, GPS lokalizaci a GSM komunikaci s bezpečnostním centrem, kde na mimořádné události reagují vyškolení operátoři.

„Athos je schopen ihned informovat operátory bezpečnostního centra o typu poplachu a místu, kde k události došlo. Operátoři v případě krádeže, tísně či havárie zajistí okamžitou pomoc 24 hodin denně po celé ČR, vyšlou na místo zásahovou jednotku a informují policii a záchrannou službu,“ vysvětluje Josef Kroupa ze společnosti Jablotron.

Zabezpečení objektu: domu či firmy

Aplikaci MyJABLOTRON je možné spárovat i s domácím alarmem JABLOTRON 100. Díky tomu je mimo jiné možné zjistit aktuální stav zabezpečení a zajistit/odjistit alarm v celém objektu nebo jen v určité části. Umožňuje také prohlížet a pořizovat fotografie z detektorů, sledovat teplotu v objektu i ovládat na dálku zavlažování, garážová vrata nebo osvětlení. Uživatelé jsou informováni prostřednictvím SMS, e-mailem nebo standardním PUSH mechanismem pro mobilní telefony.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor